Systemy Apple'a wciąż najbezpieczniejsze

6 lipca 2006, 10:43

Specjalizująca się w bezpieczeństwie IT firma Sophos ogłosiła, że produkty Apple'a wciąż są najbezpieczniejszymi systemami operacyjnymi dla użytkownika domowego.



Luka w IE7 pomaga phisherom

15 marca 2007, 16:42

W Internet Explorerze 7 znaleziono lukę, która może zostać wykorzystana do przeprowadzenie ataków phishingowych. Problem leży w sposobie, w jakim IE7 przechowuje informację o błędzie, która jest pokazywana, gdy użytkownik przerwie ładowanie strony WWW.


© Samba.org

Samba poznała tajemnice Microsoftu

21 grudnia 2007, 12:19

Deweloperzy Samby otrzymali, na podstawie umowy z Microsoftem, dostęp do tajnych dotychczas protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych przez giganta z Redmond. Umowa ma związek z wyrokiem Komisji Europejskiej, która postanowiła, że Microsoft ma obowiązek ujawnić swoje protokoły konkurencyjnym firmom.


© Mozilla

Pierwsze poprawki dla Firefoksa 3.5

3 lipca 2009, 10:53

Mozilla rozpoczęła już prace nad pierwszym zestawem poprawek dla Firefoksa 3.5. Załatają one co najmniej trzy z 55 błędów obecnych w przeglądarce. Firefox 3.5.1 ma trafić do rąk użytkowników w połowie lipca.


Filmy na nowych HDD

12 kwietnia 2010, 15:43

Seagate i Paramount Pictures zawarły umowę, na podstawie której na nowo sprzedawanych zewnętrznych dyskach twardych z serii Freeagent Go będą rozprowadzane filmy wytwórni.


Symbian jednak przetrwa

9 listopada 2010, 13:05

Nie sprawdziły się nasze wcześniejsze doniesienia dotyczące możliwego końca systemu Symbian. Nokia zdecydowała się przejąć nad nim całkowitą kontrolę i rozwijać system pod własną marką.


Duqu wykorzystuje dziurę w jądrze Windows

3 listopada 2011, 11:40

Microsoft potwierdził, że nowy niebezpieczny robak Duqu wykorzystuje nieznaną dotychczas dziurę w jądrze Windows. Niektórzy eksperci sądzą, że Duqu jest dziełem twórców Stuxneta.


Jolla zapowiada telefony z MeeGo

11 lipca 2012, 11:27

Firma Jolla zapowiada, że jeszcze w bieżącym zaprezentowane zostaną smartfony z systemem operacyjnym MeeGo. To bazujący na Linuksie system, który był rozwijany przez Nokię


Microsoft wychodzi do klienta

17 czerwca 2013, 10:58

Microsoft przystępuje do zdecydowanej ofensywy w Ameryce Północnej. W ciągu kilku ostatnich dni koncern zapowiedział szeroko zakrojone inicjatywy, które mają zwiększyć zainteresowanie m.in. systemem Windows 8 oraz tabletem Surface


Łatwiejszy dostęp do bezpłatnego MS Office

24 września 2014, 09:25

Uczniowie, studenci oraz nauczyciele i wykładowcy otrzymają bezpłatny dostęp do pakietu Office 365. Na razie możliwość taką mają tylko Amerykanie, jednak do końca bieżącego roku Microsoft rozszerzy swój program na cały świat.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy