Systemy Apple'a wciąż najbezpieczniejsze
6 lipca 2006, 10:43Specjalizująca się w bezpieczeństwie IT firma Sophos ogłosiła, że produkty Apple'a wciąż są najbezpieczniejszymi systemami operacyjnymi dla użytkownika domowego.
Luka w IE7 pomaga phisherom
15 marca 2007, 16:42W Internet Explorerze 7 znaleziono lukę, która może zostać wykorzystana do przeprowadzenie ataków phishingowych. Problem leży w sposobie, w jakim IE7 przechowuje informację o błędzie, która jest pokazywana, gdy użytkownik przerwie ładowanie strony WWW.
Samba poznała tajemnice Microsoftu
21 grudnia 2007, 12:19Deweloperzy Samby otrzymali, na podstawie umowy z Microsoftem, dostęp do tajnych dotychczas protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych przez giganta z Redmond. Umowa ma związek z wyrokiem Komisji Europejskiej, która postanowiła, że Microsoft ma obowiązek ujawnić swoje protokoły konkurencyjnym firmom.
Pierwsze poprawki dla Firefoksa 3.5
3 lipca 2009, 10:53Mozilla rozpoczęła już prace nad pierwszym zestawem poprawek dla Firefoksa 3.5. Załatają one co najmniej trzy z 55 błędów obecnych w przeglądarce. Firefox 3.5.1 ma trafić do rąk użytkowników w połowie lipca.
Filmy na nowych HDD
12 kwietnia 2010, 15:43Seagate i Paramount Pictures zawarły umowę, na podstawie której na nowo sprzedawanych zewnętrznych dyskach twardych z serii Freeagent Go będą rozprowadzane filmy wytwórni.
Symbian jednak przetrwa
9 listopada 2010, 13:05Nie sprawdziły się nasze wcześniejsze doniesienia dotyczące możliwego końca systemu Symbian. Nokia zdecydowała się przejąć nad nim całkowitą kontrolę i rozwijać system pod własną marką.
Duqu wykorzystuje dziurę w jądrze Windows
3 listopada 2011, 11:40Microsoft potwierdził, że nowy niebezpieczny robak Duqu wykorzystuje nieznaną dotychczas dziurę w jądrze Windows. Niektórzy eksperci sądzą, że Duqu jest dziełem twórców Stuxneta.
Jolla zapowiada telefony z MeeGo
11 lipca 2012, 11:27Firma Jolla zapowiada, że jeszcze w bieżącym zaprezentowane zostaną smartfony z systemem operacyjnym MeeGo. To bazujący na Linuksie system, który był rozwijany przez Nokię
Microsoft wychodzi do klienta
17 czerwca 2013, 10:58Microsoft przystępuje do zdecydowanej ofensywy w Ameryce Północnej. W ciągu kilku ostatnich dni koncern zapowiedział szeroko zakrojone inicjatywy, które mają zwiększyć zainteresowanie m.in. systemem Windows 8 oraz tabletem Surface
Łatwiejszy dostęp do bezpłatnego MS Office
24 września 2014, 09:25Uczniowie, studenci oraz nauczyciele i wykładowcy otrzymają bezpłatny dostęp do pakietu Office 365. Na razie możliwość taką mają tylko Amerykanie, jednak do końca bieżącego roku Microsoft rozszerzy swój program na cały świat.

